ÇÖZÜMLERİMİZ

Araç Kullanım Analizi

Yoğun iş temposuna sahip ve yüksek konsantrasyon gerektiren bir meslek olan şoförlük, sorumluluğu çok olan bir meslektir. Sürücü performansının anlık olarak takip edilmesi ile daha güvenli bir sürüş ve yolcu konforu sağlanmış olur. Sürücü performansının takibi kapsamında gaz/fren pedalının anlık konumu, sürücünün sinyal verip vermediği, durak harici kapı açıp açmadığı, el frenini çekip çekmediği, kemer kullanımı gibi birçok unsur gözetim altına alınabilmektedir. 

Rota Optimizasyonu

Lokasyon teknolojileriyle birlikte geliştirilen rota optimizasyonu ile zamandan, iş gücünden, mesafe ve masraftan tasarruf ederek en optimal rotalar oluşturulur ve verimlilikte gözle görülür bir artış sağlanır. Yapay zekanın da desteği ile birlikte trafik yoğunluğu, kaza, yolların kapalılığı gibi bilgilere ulaşılarak rota optimizasyonu sağlanır.  Bu sayede, toplam yoluculuk süresinde tasarruf edildiği gibi mesafe ve ek masraflardan da tasarruf edilmiş olunur. 

Bakım Yönetimi

Daha uzun ömürlü araç ve filolar için bakım, servis ve muayene takiplerinin düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir. Her ne kadar araçlarda en iyi teknoloji ve kaliteli malzemeler kullanılsa da, her bir parçanın ve aksamın belirli bir kullanım ömrü vardır. Yaklaşan ve geçmiş servis kayıtları, yapılacak muayene takipleri, araçların periyodik bakım takiplerinin yapılması ile oluşabilecek sorunların ve arızaların önüne geçilmiş olur. Böylece arıza kaynaklı kaza riski azaltılmış, araç performansı arttırılmış olur.  

ARIZA YÖNETİMİ

Araç içinde bulunan birçok parça zamanla aşınır ve belirli süre sonra araçta arızalara sebep olmaktadır. Ancak, bu arızaların zamanında onarılmaması veya fark edilmemesi birçok olumsuz sonuca yol açmaktadır. Araçta oluşacak arızaların zamanında tespit edilmesi ve çözülmesi için arıza yönetimi olmazsa olmaz sistemlerden biridir. Fren/debriyaj sistemi, motor yağı, akü vb. gibi birçok kısımdaki arızaların tespit edilip sürücüye ve merkeze bildirilmesi ile olası sonuçların önüne geçilmiş olur. 

RAPORLAMA

Araç ve filo takip sistemlerinde en önemli unsur anlık ve geçmiş bilgilere kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektir. Bu sistemler ile  araçların tüm hareketleri anlık olarak takip edilebileceği gibi, araçlardan edinilen veriler ile geçmiş hareketlerinin analizi de yapılabilmektedir. Kontak açık kapalı bilgisi, motor sıcaklığı bilgisi,  aracın seyahat süresince takip ettiği  konum bilgisi, kilometre bilgisi, kontak kapalı durumda iken aracın ne kadar süre nerede beklediği bilgisi, aşırı hız ihlali bilgisi gibi birçok durum anlık ve geçmişe dönük olarak raporlanabilmektedir.