Hedef KitleAğır Vasıta Ticari Araç ve Filolar
Ek ModüllerŞoför Performansı, Rota Optimizasyonu, NVR Araç İçi Kamera Sistemleri...

Yapay Zeka Tabanlı Filo Yönetim Sistemi

Filo Yönetim Sistemi, yapay zeka tabanı ile otobüs ve kamyon gibi ticari filoların arıza durum tespitini, sensör verileri ve kamera görüntüsü raporlarını kullanıcıya sunar. Sistemin en belirgin özelliği, tüm modüllerin tek merkezden yönetiminin sağlanabildiği bir donanım ve yazılımı kapsamasıdır. 

Sistem ile birlikte şoför performansı, rota optimizasyonu, bakım, raporlama, güzergah yönetimi gibi birçok ek modül de kullanılabilmektedir. Araç içi kamera görüntülemeleri ile filo yönetim sistemi daha da fonksiyonel hale getirilebilmektedir. Güncellenebilir ve yenilenebilir yapısı dolayısıyla, firma ve müşteri ihtiyacına göre sistem, modül eklemesi veya çıkarması yapılarak revize edilebilmektedir.

Hangi Modüller Eklenebilir?

Şoför Performansı

Rota Optimizasyonu

Bakım Takibi

Raporlama

NVR Araç İçi Görüntüleme

Alarm Yönetimi

Arıza Yönetimi

HANGİ PROBLEMLERE ÇÖZÜM BULABİLİYORUZ?

Sürücü Araç Kullanımı ve Yakıt Maliyeti Kaynaklı Zamansız Yedek Parça Deformasyonu (lastik, fren balatası vb.)

Sürücü hareketlerinin analizi, öğrenme algoritması ve rota optimizasyonu ile yedek parça deformasyon tespiti ve yakıt maliyeti optimizasyonu gerçekleştirilir.

Kaza Durumunda Kusurları Tespit Etmede Zorluk

Araç konumu, gaz pedalı, fren pedalı, vites konumu, kapı açık veya kapalı durumu, araç arıza bilgileri gibi tüm veriler “konum, zaman, olay” ilişkisinde çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kaydedilir.

Araç serviste iken arıza oluşumu ve arıza yönetimi eksikliği

Araç hareket halindeyken arıza oluşumunda, arızalı parça anında cihaz tarafından tespit edilerek çözüm önerilmektedir. Arızalı parçanın bilgisi en yakın anlaşmalı teknik servise gönderilir ve fiyat teklifi alınır.

Otomotiv ve yedek parça üreticileri için Ar-Ge maliyeti

Sektördeki üreticiler için yedek parça ömrü, ham veriler ve raporlar gerçek koşullarda sunulmaktadır.

Arızanın temel nedeninin belirlenememesi

Temel nedeni belirlemek için balık kılçığı yöntemi kullanılmaktadır.

Daima Gelişen Sistemler

Yazılım araç takip sistemi tabanlı olarak başlayıp CanBus raporlarını içeren, araç içi kamera görüntülerini sunan ve hatta bir filo şirketinin araçlarının muayene takiplerini ve trafik cezalarını takip eden, araç bakımlarını yapan servisler ile iletişimlerini sağlayan büyük bir ERP sistemine dönüştürülebilmektedir.

Ayrıca, sistem müşteriye otobüs hatları için durak yönetimi, anons sistemi, zamanlı olarak dönen reklam sistemleri de sağlamaktadır. Böylece yazılım içeriği, müşteri talep ve ihtiyacını baz alarak revize edilebilmektedir.

Ek olarak, yazılımı talep eden firmaların envanterlerindeki CanBus cihazı, araç takip cihazı, kamera sistemi, NVR gibi birçok donanımı sisteme API aracılığı ile entegre edilebilmektedir.

KİMLER YARARLANABİLİR?